
TESTO
MITTAUSJOHDOT - MITTAPIIKKI,BANAANIPISTOKE 4MM
0590 0012
Tuotekoodi: TESTO-05900012
68,67 €(Sis.alv)
54,72 €(alv 0%)
Tuote loppu toimittajalta





Anna sähköpostiosoitteesi niin lähetämme sinulle viestin kun tuotetta on taas saatavilla varastosta. Tämän jälkeen sähköpostiosoitteesi poistetaan listaltamme.
| Valmistaja | BRYMEN |
| Yhteensopivuusnormi | CAT II 1000V |
| Yhteensopivuusnormi | CAT III 600V |
| Yhteensopivuusnormi | EN 61010 |
| Standardivarustus | mittausjohdot |
| Standardivarustus | veitsikotelot |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | arvoalueiden automaattinen- ja käsivaihto |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | automaattinen sammuttaminen |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | mittausjohtojen virheellisen yhdistämisen merkinanto |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | pariston matalan tason osoitin |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | toiminto (maksimaalisen arvon pysäyttäminen) |
| Mittarin tyyppi | digitaaliyleismittari |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | akustinen merkki |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | 10ohm...120ohm |
| Näytteenotto | 3x/s |
| Saastumisen taso | 2 |
| Mittaus | AC jännite |
| Mittaus | AC virta |
| Mittaus | DC jännite- |
| Mittaus | DC virta- |
| Mittaus | kapasitanssi- |
| Mittaus | resistanssi |
| Mittaus | taajuus- |
| Mitat (lev. x kork. x syv.) | 97x198x55mm |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 0,4mA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 4mA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 40mA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 400mA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 4A |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10A |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 0,4kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 4kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 40kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 400kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 4Mohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 40Mohm |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 0,4mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 4mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 40mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 400mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 4A |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10A |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 400mV |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 4V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 40V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 400V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 1kV |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 400mV |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 4V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 40V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 400V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 1kV |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 5Hz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 50Hz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 500Hz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 5kHz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 50kHz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 500kHz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 1MHz |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 500nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 5µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 50µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 500µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 3mF |
| Dioditestaus | 0,25mA @1,6V |
| Näyttöparametrit | 3,75 numeroa (4000) |
| Taajuuden mittauksen tarkkuus | ±(0,5%+4 digit) |
| Kapasitanssin mittauksen tarkkuus | ±(3,5%+ 6 digit) |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(2% + 6 digit) |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,5% + 3 digit) |
| DC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(2% + 5 digit) |
| AC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(1,5% + 5 digit) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(0,6%+4 digit) |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Virran lähde | paristo LR03 AAA 1,5V x2 |
















