
KPS
MITTAUSJOHDOT - NIMELLISVIRTA: 10A - PIT: 0,8M - MITTAUSJOHDOT X2
KPS-PT15
Tuotekoodi: KPS-PT15
7,74 €(Sis.alv)
6,16 €(alv 0%)
Tilattavissa yli 50 pkt
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä niiden saavuttua.
pkt








| Valmistaja | PEAKTECH |
| Mittarin tyyppi | digitaaliyleismittari |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | automaattinen sammuttaminen |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | MIN/MAX toiminto |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | ylijännitesuoja |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | ylikuormitussuoja |
| Näytön tyyppi | LCD |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 600mV |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 6V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 60V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 1kV |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,5% + 3 digit) |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,8% + 10 digit) @1kV |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 6V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 60V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 1kV |
| AC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,8% + 5 digit) |
| AC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(1,2% + 10 digit) @1kV |
| Standardivarustus | adapteri |
| Standardivarustus | käyttöohjeet |
| Standardivarustus | kotelo |
| Standardivarustus | mittauskoetin x1 |
| Standardivarustus | termopari |
| Standardivarustus | USB kaapeli |
| Mittaus | AC jännite |
| Mittaus | AC virta |
| Mittaus | DC jännite- |
| Mittaus | DC virta- |
| Mittaus | jatkuvuus |
| Mittaus | kapasitanssi- |
| Mittaus | lämpötila- |
| Mittaus | resistanssi |
| Mittaus | taajuus- |
| Yhteensopivuusnormi | CAT III 1000V |
| Yhteensopivuusnormi | CAT IV 600V |
| Yhteensopivuusnormi | EN 61010 |
| Paristo/ akku | paristo 6F22 9V x1 |
| Liitäntä | USB |
| Ohjelmisto | setissä |
| Lämpötilan mittausalue | -20...1000°C |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 600µA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 6mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 60mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 600mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 6A |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10A |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 600µA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 6mA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 60mA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 600mA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 6A |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10A |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 600ohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 6kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 60kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 600kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 6Mohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 60Mohm |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 60nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 600nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 6µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 60µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 600µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 6mF |
| Dioditestaus | 0,4mA @2V |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(0,8%+3 digit)@(6kohm) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(0,8%+3 digit)@(60kohm) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(0,8%+3 digit)@(600kohm) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(0,8%+3 digit)@(6Mohm) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(0,8%+5 digit)@(600ohm) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(1%+25 digit)@(60Mohm) |
| Mitat (lev. x kork. x syv.) | 201x101x68mm |
| Taajuuden mittauksen tarkkuus | ±(0,5%+4 digit) |
| DC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(0,8% + 10 digit) @(600µA...60mA) |
| DC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1,2% + 8 digit) @600mA |
| DC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(2% + 5 digit) @(6A...10A) |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1% + 15 digit)@600µA |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1% + 15 digit)@6000µA |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1% + 15 digit)@60mA |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(3% + 10 digit)@6A |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(3% + 10 digit)@10A |
| Lämpötilan mittauksen tarkkuus | ±(1% + 50 digit) @(-20°C...620°C) |
| Lämpötilan mittauksen tarkkuus | ±(1,5% + 15 digit) @(620°C...1000°C) |
| Kapasitanssin mittauksen tarkkuus | ±(3,5%+ 20 digit) |
| Kapasitanssin mittauksen tarkkuus | ±(5%+10 digit) @ 600µF...6mF |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 10Hz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 100Hz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 1kHz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 10kHz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 100kHz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 1MHz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 20MHz |
| Näyttöparametrit | 3 5/6 numeroa (5999) |
| Virran lähde | paristo 6F22 9V x1 |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | akustinen merkki |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | Yhdistä "YLEISMITTARI - USB - LCD - 3 5/6 NUMEROA (5999)" tuotteeseen lisävarusteita ja säästäLadataan... Yhteensopivat tuotteet![]() KPS MITTAUSJOHDOT - NIMELLISVIRTA: 10A - PIT: 0,8M - MITTAUSJOHDOT X2KPS-PT15 Tuotekoodi: KPS-PT15 7,74 €(Sis.alv) 6,16 €(alv 0%) Tilattavissa yli 50 pkt Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä niiden saavuttua. pkt ![]() KPS MITTAUSJOHDOT - NIMELLISVIRTA: 10A - PIT: 1M - MITTAUSJOHDOT X2KPS-PT20 Tuotekoodi: KPS-PT20 9,41 €(Sis.alv) 7,50 €(alv 0%) Tuote loppu toimittajalta Myymälä Saatavuus Osoite Yhteystiedot ja aukioloajat Oletko ostanut tämän tuotteen? Ilmainen toimitus yli 150,00 € tilauksille Nouto valitsemastasi postista 0,00 € Nouto Postin pakettiautomaatista 0,00 € Normaalit hinnat Postin kotiinkuljetus 18,50 € Next Business Day 14,90 € Nouto myymälästä 0,00 € |