- ESD-työkalut ja tarvikkeet
- Hiomakoneet ja hiontatarvikkeet
- Juotostyökalut ja tarvikkeet
- Kemikaalit ja öljyt
- Teipit ja eristysnauhat
- Mittaus, testaus ja mittalaitteet
- Dekadit
- Elektroniset kuormat
- Endoskooppi- ja tarkastuskamerat
- Energiankulutusmittarit
- Funktiogeneraattorit ja taajuuslaskimet
- Jännitekoettimet
- Kaasumittarit ja -dataloggerit
- Kalibraattorit ja tarvikkeet
- Komponenttianalysaattorit
- Lamppu- ja LED testerit
- Logiikka-analysaattorit ja -testerit
- Lämpökamerat
- Lämpötila-anturit
- Manometrit ja painemittarit
- Milliohmimittarit
- Mikroskoopit
- Mitat, mittanauhat ja tarkkuusvaa'at
- Mittajohdot ja tarvikkeet
- Mittareiden lisävarusteet ja tarvikkeet
- Oskilloskoopit ja tarvikkeet
- Paneelimittarit ja tarvikkeet
- Spektrianalysaattorit
- Sähköturvallisuustesterit
- Sähköverkostojen testerit ja mittarit
- Tiedonkeruujärjestelmät
- Tärinämittarit
- Yleismittarit
- Paristotesterit
- Ajastimet ja kulutusmittarit
- Lämpömittarit
- Erikoismittalaitteet
- Piirilevytarvikkeet
- Pinsetit ja atulat
- Puristus- ja irroitustyökalut
- Suurennuslasit ja tarvikkeet
- Sähköasentajan VDE työkalut
- Sähkötyökalut ja tarvikkeet
- Tinanpoistotyökalut
- Ultraäänipesurit
- Yleistyökalut
- Työpistetarvikkeet ja varastointi
- Henkilösuojaimet ja työturvallisuus
- Ionisaattorit
- Pientarvikkeet
- OUTLET
- Lahjakortit
- Uutuudet
- Outlet
Alennuskoodi / lahjakortti
Onko sinulla kampanja- tai alennuskoodi?
Jaa tuote





Valmistaja BEHA-AMPROBE Paristo/ akku paristo CR2032 3V x1 Virran lähde paristo CR2032 3V x1 Kapasitanssin mittauksen arvoalue 0,1...100nF Kapasitanssin mittauksen arvoalue 10µF Kapasitanssin... Lue lisää
188,15 €(Sis.alv)
149,92 €(alv 0%)
- Tuotekoodi: PM55A
- Paino: 0.24 kg
- Valmistaja: BEHA-AMPROBE
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN61010 600V CAT II
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN61010 300V CAT III
- Yhteensopivuus normin kanssa: CAT II 600V
- Yhteensopivuus normin kanssa: CAT III 300V
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010 600V CAT II
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010 300V CAT III
- Standardivarustus: kiinteät mittausjohdot
- Standardivarustus: veitsikotelot
- Sovelletun näytön laji: LCD
- Sovelletun näytön laji: LCD (6000)
- Virran lähde: paristo CR2032 3V x1
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 2mA
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 0,1...400µA
- Mittaus: AC virta
- Mittaus: DC jännite-
- Mittaus: resistanssi
- Mittaus: kapasitanssi-
- Mittaus: AC jännite
- Mittaus: DC virta-
- Mittaus: taajuus-
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 600V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 60V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 1mV...6V
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 100µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 10µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 1mF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 0,1...100nF
- Massa pariston kanssa: 78g
- Mittarin tyyppi: digitaaliyleismittari
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen)
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: automaattinen sammuttaminen
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: pysyvästi asennetut mittausjohdot
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: yleiskäyttöinen
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: sähkökentän ilmaisin varustettu akustisella ja optisella merkinannolla (VoltTect)
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: 7 toimintoa 27 aluetta
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: jännitteen tai resistanssin mittaustoiminnon automaattinen valinta (AutoTect)
- Näytteenotto: 5x/s
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 60kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 6kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 100mOhm...600Ohm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 600kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 6MOhm
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 2mA
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 0,1...400µA
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 10...30kHz
- Tilattavissa 3 kplTuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä niiden saavuttua.
- Toimituskulut alkaen 0,00 €Nouto myymälästä0,00 €
kpl
| Valmistaja | BEHA-AMPROBE |
| Paristo/ akku | paristo CR2032 3V x1 |
| Virran lähde | paristo CR2032 3V x1 |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 0,1...100nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 10µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 100µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 1mF |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 0,1...400µA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 2mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 0,1...400µA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 2mA |
| Dioditestaus | 0,48mA @1,6V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 1mV...6V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 60V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 1mV...6V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 60V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| Mitat (lev. x kork. x syv.) | 53x113x10mm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 100mohm...600ohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 6kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 60kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 600kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 6Mohm |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,5% + 3 digit) |
| Taajuuden mittauksen tarkkuus | ±(0,5%+4 digit) |
| DC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1,2% + 3 digit) |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1,2% + 3 digit) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(1,2%+6 digit) |
| AC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(1,5% + 5 digit) |
| Kapasitanssin mittauksen tarkkuus | ±(3,5%+ 6 digit) |
| Massa pariston kanssa | 78g |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 10...30kHz |
| Näytteenotto | 5x/s |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | 7 toimintoa 27 aluetta |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | automaattinen sammuttaminen |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | jännitteen tai resistanssin mittaustoiminnon automaattinen valinta (AutoTect) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | pysyvästi asennetut mittausjohdot |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | sähkökentän ilmaisin varustettu akustisella ja optisella merkinannolla (VoltTect) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | yleiskäyttöinen |
| Näyttöparametrit | (6000) |
| Mittaus | AC jännite |
| Mittaus | AC virta |
| Mittaus | DC jännite- |
| Mittaus | DC virta- |
| Mittaus | kapasitanssi- |
| Mittaus | resistanssi |
| Mittaus | taajuus- |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | akustinen merkki |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | Myymälä Saatavuus Osoite Yhteystiedot ja aukioloajat Oletko ostanut tämän tuotteen? Ilmainen toimitus yli 150,00 € tilauksille Nouto valitsemastasi postista 0,00 € Nouto Postin pakettiautomaatista 0,00 € Normaalit hinnat Postin kotiinkuljetus 18,50 € Next Business Day 14,90 € Nouto myymälästä 0,00 € |