
TESTO
MITTAUSJOHDOT - BANAANIPISTOKE 4MM,MOLEMMIN PUOLIN
0590 0013
Tuotekoodi: TESTO-05900013
68,67 €(Sis.alv)
54,72 €(alv 0%)
Tuote loppu toimittajalta



| Valmistaja | PEAKTECH |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | hFE- transistorien testausliitäntä |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | pariston matalan tason osoitin |
| Standardivarustus | käyttöohjeet |
| Standardivarustus | mittausjohdot |
| Standardivarustus | suojus |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 200mV |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 2V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 20V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 200V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 2mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 20mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 200mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10A |
| Dioditestaus | 1mA @2,8V |
| Mitat (lev. x kork. x syv.) | 70x150x48mm |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 200V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,5% + 2 digit) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(0,8%+2 digit) |
| AC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(1,2% + 10 digit) |
| DC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1% + 2 digit) |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 200ohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 2kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 20kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 200kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 2Mohm |
| Näyttöparametrit | 3,5 numeroa (2000) |
| Mittaus | AC jännite |
| Mittaus | DC jännite- |
| Mittaus | DC virta- |
| Mittaus | resistanssi |
| Virran lähde | paristo 6LR61 9V x1 |
| Paristo/ akku | paristo 6LR61 9V x1 |
| Taus | akun |
| Yhteensopivuusnormi | CAT IV 600V |
| Yhteensopivuusnormi | EN 61010 |
| Mittarin tyyppi | digitaaliyleismittari |
| Valaistus | kyllä |



























