
ACP
NUPPI - KIERTONUPPI - MUSTA - Ø16MM - ASENNUSPOTENTIOMETREIHIN
14003-NE
Tuotekoodi: CA14GB
1,92 €(Sis.alv)
1,53 €(alv 0%)
Tilattavissa 36 pkt
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä niiden saavuttua.
pkt



| Valmistaja | ACP |
| Toimintalämpötila | -25...70°C |
| Asennus | THT |
| Rasteri | 12,5x10mm |
| Potentiometrin standardin | 14mm |
| Rungon koko | 14x14x6mm |
| Teho | 0,25W |
| Vääntömomentti | max. 2,5Ncm |
| Toleranssi | ±20% |
| Sähköinen kiertokulma | 245 ±20° |
| Max. toimintajännite | 250V DC |
| Mekaaninen kiertokulma | 265 ±5° |
| Mekaaninen kestävyys | 1000 sykliä |
| Resistanssi | 500kohm |
| Potentiometrin tyyppi | asennus |
| Reitin materiaali | hiilipotentiometri |
| Ominaisuudet | lineaarinen |
| Potentiometrin laji | makaava |
| Potentiometrin laji | yksikierros |




















