- ESD-työkalut ja tarvikkeet
- Hiomakoneet ja hiontatarvikkeet
- Juotostyökalut ja tarvikkeet
- Kemikaalit ja öljyt
- Teipit ja eristysnauhat
- Mittaus, testaus ja mittalaitteet
- Dekadit
- Elektroniset kuormat
- Endoskooppi- ja tarkastuskamerat
- Energiankulutusmittarit
- Funktiogeneraattorit ja taajuuslaskimet
- Jännitekoettimet
- Kaasumittarit ja -dataloggerit
- Kalibraattorit ja tarvikkeet
- Komponenttianalysaattorit
- Lamppu- ja LED testerit
- Logiikka-analysaattorit ja -testerit
- Lämpökamerat
- Lämpötila-anturit
- Manometrit ja painemittarit
- Milliohmimittarit
- Mikroskoopit
- Mitat, mittanauhat ja tarkkuusvaa'at
- Mittajohdot ja tarvikkeet
- Mittareiden lisävarusteet ja tarvikkeet
- Oskilloskoopit ja tarvikkeet
- Paneelimittarit ja tarvikkeet
- Spektrianalysaattorit
- Sähköturvallisuustesterit
- Sähköverkostojen testerit ja mittarit
- Tiedonkeruujärjestelmät
- Tärinämittarit
- Yleismittarit
- Paristotesterit
- Ajastimet ja kulutusmittarit
- Lämpömittarit
- Erikoismittalaitteet
- Piirilevytarvikkeet
- Pinsetit ja atulat
- Puristus- ja irroitustyökalut
- Suurennuslasit ja tarvikkeet
- Sähköasentajan VDE työkalut
- Sähkötyökalut ja tarvikkeet
- Tinanpoistotyökalut
- Ultraäänipesurit
- Yleistyökalut
- Työpistetarvikkeet ja varastointi
- Henkilösuojaimet ja työturvallisuus
- Ionisaattorit
- Pientarvikkeet
- OUTLET
- Lahjakortit
- Uutuudet
- Outlet
Alennuskoodi / lahjakortti
Onko sinulla kampanja- tai alennuskoodi?
Jaa tuote






Valmistaja METRIX Virtapiirin jatkuvuustestaus akustinen merkki Tuotantosarja ASYC IV Yhteensopivuusnormi ATEX Ex ia IIIC T135°C Da Yhteensopivuusnormi ATEX Ex ia IIIC T135°C Db Yhteensopivuusnormi... Lue lisää
3413,08 €(Sis.alv)
2719,59 €(alv 0%)
- Tuotekoodi: MTX3297
- Paino: 0.75 kg
- Tiivistysluokka: IP67
- Valmistaja: METRIX
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010
- Yhteensopivuus normin kanssa: CAT IV 600V
- Yhteensopivuus normin kanssa: ATEX ia I Ma
- Yhteensopivuus normin kanssa: ATEX Ex ia IIIC T135°C Db
- Yhteensopivuus normin kanssa: ATEX ia IIC T4 Ga
- Yhteensopivuus normin kanssa: ATEX is IIC T4 Gb
- Yhteensopivuus normin kanssa: ATEX Ex ia IIIC T135°C Da
- Yhteensopivuus normin kanssa: ATEX II 1D
- Yhteensopivuus normin kanssa: ATEX I M1
- Yhteensopivuus normin kanssa: ATEX II 1G
- Standardivarustus: mittausjohdot
- Standardivarustus: mittauskoettimet
- Tuotantosarja: ASYC IV
- Sovelletun näytön laji: LCD
- Valaistus: kyllä
- Virran lähde: paristo Li-FeS2 x4
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 10nA...10A
- Mittaus: AC virta
- Mittaus: DC jännite-
- Mittaus: resistanssi
- Mittaus: kapasitanssi-
- Mittaus: AC jännite
- Mittaus: DC virta-
- Mittaus: jatkuvuus
- Mittaus: taajuus-
- Mittaus: konduktanssi
- Mittaus: lämpötila (ulkoanturi vaadittu Pt100, Pt1000)
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 10µV...1kV
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 100pF...60mF
- Mittarin tyyppi: digitaaliyleismittari
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: suhteellisen mittauksen REL toiminto
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: alipäästösuodatin
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: MIN/MAX/AVG toiminto
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: ATEX-direktiivin yhteensopivuussertifikaatti 0, 1 ja 2 räjähdysvaarallisille vyöhykkeille
- Lämpötilan mittausalue: -200...800°C
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 0...60MOhm
- Todellisen tehollisarvon mittaus: True RMS
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 10nA...10A
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 10Hz...200kHz
- Lämpötilan anturin laji: Pt100
- Lämpötilan anturin laji: Pt1000
- Tuote loppu toimittajalta
Haluan saada ilmoituksen kun tuotetta on varastossa
YLEISMITTARI - LCD - (60000) - PALKKINÄYTTÖ: 61SEGM - 0÷60MOHM MTX 3297 EX
Anna sähköpostiosoitteesi niin lähetämme sinulle viestin kun tuotetta on taas saatavilla varastosta. Tämän jälkeen sähköpostiosoitteesi poistetaan listaltamme.
| Valmistaja | METRIX |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | akustinen merkki |
| Tuotantosarja | ASYC IV |
| Yhteensopivuusnormi | ATEX Ex ia IIIC T135°C Da |
| Yhteensopivuusnormi | ATEX Ex ia IIIC T135°C Db |
| Yhteensopivuusnormi | ATEX ia IIC T4 Ga |
| Yhteensopivuusnormi | ATEX ia I Ma |
| Yhteensopivuusnormi | ATEX II 1D |
| Yhteensopivuusnormi | ATEX II 1G |
| Yhteensopivuusnormi | ATEX I M1 |
| Yhteensopivuusnormi | ATEX is IIC T4 Gb |
| Yhteensopivuusnormi | CAT IV 600V |
| Yhteensopivuusnormi | EN 61010 |
| Mittarin tyyppi | digitaaliyleismittari |
| Taus | diodit |
| Valaistus | kyllä |
| Tiivistysluokka | IP67 |
| Lämpötilan anturin laji | Pt100 |
| Lämpötilan anturin laji | Pt1000 |
| Palkkinäyttö | 61 segm. |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Virran lähde | paristo Li-FeS2 x4 |
| Paristo/ akku | paristo Li-FeS2 x4 |
| Todellisen tehollisarvon mittaus | True RMS |
| Lämpötilan mittausalue | -200...800°C |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 0...60Mohm |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 100pF...60mF |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10nA...10A |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10nA...10A |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 1µV...1kV |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 10µV...1kV |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,05% + 25 digit) |
| Taajuuden mittauksen tarkkuus | ±(0,1%+1 digit) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(0,1%+20 digit) |
| Mitat (lev. x kork. x syv.) | 90x196x47,1mm |
| DC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(0,8% + 20 digit) |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1% + 25 digit) |
| Kapasitanssin mittauksen tarkkuus | ±(1%+ 10 digit) |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 10Hz...200kHz |
| Valmistajan takuu (kuukautta) | 36 |
| Näyttöparametrit | (60000) |
| Yhteensopivat tuotteet | AT0097 |
| Yhteensopivat tuotteet | HX0097 |
| Mittaus | AC jännite |
| Mittaus | AC virta |
| Mittaus | DC jännite- |
| Mittaus | DC virta- |
| Mittaus | jatkuvuus |
| Mittaus | kapasitanssi- |
| Mittaus | konduktanssi |
| Mittaus | lämpötila (ulkoanturi vaadittu Pt100, Pt1000) |
| Mittaus | resistanssi |
| Mittaus | taajuus- |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | alipäästösuodatin |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | ATEX-direktiivin yhteensopivuussertifikaatti 0, 1 ja 2 räjähdysvaarallisille vyöhykkeille |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | MIN/MAX/AVG toiminto |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | suhteellisen mittauksen REL toiminto |
| Standardivarustus | mittausjohdot |
| Standardivarustus | mittauskoettimet |
Tuotteen liitteet:
Myymälä
Saatavuus
Osoite
Yhteystiedot ja aukioloajat
Oletko ostanut tämän tuotteen?
Ilmainen toimitus yli 150,00 € tilauksille
Nouto valitsemastasi postista
7,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Nouto Postin pakettiautomaatista
7,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Normaalit hinnat
Postin kotiinkuljetus
18,50 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Next Business Day
14,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Nouto myymälästä
0,00 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista