- ESD-työkalut ja tarvikkeet
- Hiomakoneet ja hiontatarvikkeet
- Juotostyökalut ja tarvikkeet
- Kemikaalit ja öljyt
- Teipit ja eristysnauhat
- Mittaus, testaus ja mittalaitteet
- Dekadit
- Elektroniset kuormat
- Endoskooppi- ja tarkastuskamerat
- Energiankulutusmittarit
- Funktiogeneraattorit ja taajuuslaskimet
- Jännitekoettimet
- Kaasumittarit ja -dataloggerit
- Kalibraattorit ja tarvikkeet
- Komponenttianalysaattorit
- Lamppu- ja LED testerit
- Logiikka-analysaattorit ja -testerit
- Lämpökamerat
- Lämpötila-anturit
- Manometrit ja painemittarit
- Milliohmimittarit
- Mikroskoopit
- Mitat, mittanauhat ja tarkkuusvaa'at
- Mittajohdot ja tarvikkeet
- Mittareiden lisävarusteet ja tarvikkeet
- Oskilloskoopit ja tarvikkeet
- Paneelimittarit ja tarvikkeet
- Spektrianalysaattorit
- Sähköturvallisuustesterit
- Sähköverkostojen testerit ja mittarit
- Tiedonkeruujärjestelmät
- Tärinämittarit
- Yleismittarit
- Paristotesterit
- Ajastimet ja kulutusmittarit
- Lämpömittarit
- Erikoismittalaitteet
- Piirilevytarvikkeet
- Pinsetit ja atulat
- Puristus- ja irroitustyökalut
- Suurennuslasit ja tarvikkeet
- Sähköasentajan VDE työkalut
- Sähkötyökalut ja tarvikkeet
- Tinanpoistotyökalut
- Ultraäänipesurit
- Yleistyökalut
- Työpistetarvikkeet ja varastointi
- Henkilösuojaimet ja työturvallisuus
- Ionisaattorit
- Pientarvikkeet
- OUTLET
- Lahjakortit
- Uutuudet
- Outlet
Alennuskoodi / lahjakortti
Onko sinulla kampanja- tai alennuskoodi?
Jaa tuote








Valmistaja FLUKE Tiivistysluokka IP67 Yhteensopivat tuotteet FLK-80BK-A Yhteensopivat tuotteet FLK-80PJ-1 Yhteensopivat tuotteet FLK-80PJ-9 Yhteensopivat tuotteet FLK-80PJ-EXT Yhteensopivat tuotteet... Lue lisää
2672,12 €(Sis.alv)
2129,18 €(alv 0%)
- Tuotekoodi: FLK-28-2-EX
- Paino: 1.27 kg
- Tiivistysluokka: IP67
- Valmistaja: FLUKE
- Yhteensopivuus normin kanssa: CAT III 1000V
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010
- Yhteensopivuus normin kanssa: CAT IV 600V
- Standardivarustus: mittausjohdot
- Sovelletun näytön laji: LCD
- Valaistus: kyllä
- Virran lähde: paristo LR03 AAA 1,5V x3
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 10A
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 6A
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 400mA
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 60mA
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 6mA
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 0,1...600µA
- Mittaus: AC virta
- Mittaus: DC jännite-
- Mittaus: resistanssi
- Mittaus: kapasitanssi-
- Mittaus: AC jännite
- Mittaus: lämpötila-
- Mittaus: DC virta-
- Mittaus: taajuus-
- Mittaus: pulssisuhde
- Mittaus: suhteellinen
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 600V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 1kV
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 6V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 60V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 0,1...600mV
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 100µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 10µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 100nF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 1µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 10pF...10nF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 9,999mF
- Massa pariston kanssa: 517g
- Mittarin tyyppi: digitaaliyleismittari
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen)
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: automaattinen sammuttaminen
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: arvoalueiden automaattinen- ja käsivaihto
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: alipäästösuodatin voimansiirtojen parametrien mittaukseen
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: MIN/MAX/KESK/TOD-funktio
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: suojakotelo jänniteaaltoja vastaan
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: taustavalaistu näppäimistö
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: PEAK HOLD MIN/MAX -toiminto (impulssisignaalien muisti)
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: kipinänkestävä
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: korkean erottelukyvyn näyttö, jolla on 20 000 lukema-alue
- Lämpötilan mittausalue: -200...1090°C
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 60kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 6kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 100mOhm...600Ohm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 600kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 6MOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 50MOhm
- Todellisen tehollisarvon mittaus: True RMS
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 10A
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 400mA
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 6A
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 60mA
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 6mA
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 0,1...600µA
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 10mHz...199,99Hz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 1999,9Hz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 199,99kHz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 19,999kHz
- Tilattavissa 1 kplTuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä niiden saavuttua.
- Toimituskulut alkaen 0,00 €Nouto myymälästä0,00 €
kpl
| Valmistaja | FLUKE |
| Tiivistysluokka | IP67 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80BK-A |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PJ-1 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PJ-9 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PJ-EXT |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PK-1 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PK-3A |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PK-8 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PK-9 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PK-11 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PK-22 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PK-24 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PK-25 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PK-26 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PK-27 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PR-60 |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80PT-EXT |
| Yhteensopivat tuotteet | FLK-80T-150UA |
| Mittaus | AC jännite |
| Mittaus | AC virta |
| Mittaus | DC jännite- |
| Mittaus | DC virta- |
| Mittaus | kapasitanssi- |
| Mittaus | lämpötila- |
| Mittaus | pulssisuhde |
| Mittaus | resistanssi |
| Mittaus | suhteellinen |
| Mittaus | taajuus- |
| Paristo/ akku | paristo LR03 AAA 1,5V x3 |
| Virran lähde | paristo LR03 AAA 1,5V x3 |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | akustinen merkki |
| Standardivarustus | mittausjohdot |
| Yhteensopivuusnormi | CAT III 1000V |
| Yhteensopivuusnormi | CAT IV 600V |
| Yhteensopivuusnormi | EN 61010 |
| Mittarin tyyppi | digitaaliyleismittari |
| Valaistus | kyllä |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Todellisen tehollisarvon mittaus | True RMS |
| Lämpötilan mittausalue | -200...1090°C |
| Pulssisuhde | 0...99,9% |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 10pF...10nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 100nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 1µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 10µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 100µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 9,999mF |
| Konduktanssimittaus | 0,01...60nS |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 0,1...600µA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 6mA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 60mA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 400mA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 6A |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10A |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 0,1...600µA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 6mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 60mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 400mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 6A |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10A |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 0,1...600mV |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 6V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 60V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 1kV |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 0,1...600mV |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 6V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 60V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 1kV |
| Dioditestaus | 1mA @2,8V |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 100mohm...600ohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 6kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 60kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 600kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 6Mohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 50Mohm |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 10mHz...199,99Hz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 1999,9Hz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 19,999kHz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 199,99kHz |
| Taajuuden mittauksen tarkkuus | ±(0,005%+1 digit) |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,05% + 1 digit) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(0,2%+1 digit) |
| Mitat (lev. x kork. x syv.) | 100x198x63,5mm |
| Lämpötilan mittauksen erotuskyky | 0,1°C |
| DC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(0,2% + 2 digit) |
| AC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(1% + 4 digit) |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1% + 2 digit) |
| Lämpötilan mittauksen tarkkuus | ±(1% + 10 digit) |
| Kapasitanssin mittauksen tarkkuus | ±(1%+ 2 digit) |
| Konduktanssin mittaustarkkuus | ±(1% + 10digit) |
| Palkkinäyttö | 33 segm. 40x/s |
| Massa pariston kanssa | 517g |
| Pulssisuhteen mittauksen tarkkuus | 0,2% - kHz + 0,1% |
| Näyttöparametrit | (6000/19999) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | alipäästösuodatin voimansiirtojen parametrien mittaukseen |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | arvoalueiden automaattinen- ja käsivaihto |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | automaattinen sammuttaminen |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | kipinänkestävä |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | korkean erottelukyvyn näyttö, jolla on 20 000 lukema-alue |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | MIN/MAX/KESK/TOD-funktio |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | PEAK HOLD MIN/MAX -toiminto (impulssisignaalien muisti) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | suojakotelo jänniteaaltoja vastaan |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | taustavalaistu näppäimistö |
| Valinnaiset varusteet | FLK-80BK-A K-tyyppinen piikkianturi |
| Valinnaiset varusteet | FLK-80PK-1 K-tyyppinen piikkianturi |
| Valinnaiset varusteet | FLK-80PK-8 K-tyyppinen piikkianturi |
| Valinnaiset varusteet | FLK-80PK-9 K-tyyppinen piikkianturi |
| Valinnaiset varusteet | FLK-80PK-27 K-tyyppinen piikkianturi |
| Valinnaiset varusteet | FLK-AC285 krokotiili-mittauskoukku |
| Valinnaiset varusteet | FLK-C101 kova kotelo |
| Valinnaiset varusteet | FLK-TL71 mittausjohdot |
| Valinnaiset varusteet | FLK-TL175 mittausjohdot |
Tuotteen liitteet:
Myymälä
Saatavuus
Osoite
Yhteystiedot ja aukioloajat
Oletko ostanut tämän tuotteen?
Ilmainen toimitus yli 150,00 € tilauksille
Nouto valitsemastasi postista
0,00 €
Nouto Postin pakettiautomaatista
0,00 €
Normaalit hinnat
Postin kotiinkuljetus
18,50 €
Next Business Day
14,90 €
Nouto myymälästä
0,00 €