- ESD-työkalut ja tarvikkeet
- Hiomakoneet ja hiontatarvikkeet
- Juotostyökalut ja tarvikkeet
- Kemikaalit ja öljyt
- Teipit ja eristysnauhat
- Mittaus, testaus ja mittalaitteet
- Dekadit
- Elektroniset kuormat
- Endoskooppi- ja tarkastuskamerat
- Energiankulutusmittarit
- Funktiogeneraattorit ja taajuuslaskimet
- Jännitekoettimet
- Kaasumittarit ja -dataloggerit
- Kalibraattorit ja tarvikkeet
- Komponenttianalysaattorit
- Lamppu- ja LED testerit
- Logiikka-analysaattorit ja -testerit
- Lämpökamerat
- Lämpötila-anturit
- Manometrit ja painemittarit
- Milliohmimittarit
- Mikroskoopit
- Mitat, mittanauhat ja tarkkuusvaa'at
- Mittajohdot ja tarvikkeet
- Mittareiden lisävarusteet ja tarvikkeet
- Oskilloskoopit ja tarvikkeet
- Paneelimittarit ja tarvikkeet
- Spektrianalysaattorit
- Sähköturvallisuustesterit
- Sähköverkostojen testerit ja mittarit
- Tiedonkeruujärjestelmät
- Tärinämittarit
- Yleismittarit
- Paristotesterit
- Ajastimet ja kulutusmittarit
- Lämpömittarit
- Erikoismittalaitteet
- Piirilevytarvikkeet
- Pinsetit ja atulat
- Puristus- ja irroitustyökalut
- Suurennuslasit ja tarvikkeet
- Sähköasentajan VDE työkalut
- Sähkötyökalut ja tarvikkeet
- Tinanpoistotyökalut
- Ultraäänipesurit
- Yleistyökalut
- Työpistetarvikkeet ja varastointi
- Henkilösuojaimet ja työturvallisuus
- Ionisaattorit
- Pientarvikkeet
- OUTLET
- Lahjakortit
- Uutuudet
- Outlet
Alennuskoodi / lahjakortti
Onko sinulla kampanja- tai alennuskoodi?
Jaa tuote




Valmistaja FLUKE Näytön tyyppi LCD Virran lähde paristo LR6 AA 1,5V x2 Yhteensopivuusnormi CAT III 600V Yhteensopivuusnormi EN 61010 Mittauslaitteiden ominaisuudet HOLD toiminto (näytössä... Lue lisää
216,71 €(Sis.alv)
172,67 €(alv 0%)
- Tuotekoodi: FLK-17B
- Paino: 0.77 kg
- Valmistaja: FLUKE
- Yhteensopivuus normin kanssa: CAT III 600V
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010
- Standardivarustus: mittausjohdot (2 kpl.)
- Standardivarustus: K-tyypin termopari
- Sovelletun näytön laji: LCD
- Valaistus: kyllä
- Virran lähde: paristo LR6 AA 1,5V x2
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 10A
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 4A
- Mittaus: AC virta
- Mittaus: DC jännite-
- Mittaus: resistanssi
- Mittaus: kapasitanssi-
- Mittaus: AC jännite
- Mittaus: lämpötila-
- Mittaus: DC virta-
- Mittaus: taajuus-
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 400V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 4V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 40V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 1kV
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 400nF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 40nF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 400µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 40µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 4µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 1mF
- Mittarin tyyppi: digitaaliyleismittari
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen)
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: taskukokoinen
- Lämpötilan mittausalue: -55...400°C
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 4MOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 400kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 40kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 40MOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 4kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 0,4kOhm
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 10A
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 4A
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 500Hz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 50Hz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 10kHz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 50kHz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 5kHz
- Tilattavissa yli 50 kplTuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä niiden saavuttua.
- Toimituskulut alkaen 0,00 €Nouto myymälästä0,00 €
kpl
| Valmistaja | FLUKE |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Virran lähde | paristo LR6 AA 1,5V x2 |
| Yhteensopivuusnormi | CAT III 600V |
| Yhteensopivuusnormi | EN 61010 |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | taskukokoinen |
| Standardivarustus | K-tyypin termopari |
| Standardivarustus | mittausjohdot (2 kpl.) |
| Paristo/ akku | paristo LR6 AA 1,5V x2 |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 0,4kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 4kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 40kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 400kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 4Mohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 40Mohm |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(0,5%+2 digit) |
| DC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1,5% + 3 digit) |
| AC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(1% + 3 digit) |
| Lämpötilan mittauksen tarkkuus | ±2% |
| Kapasitanssin mittauksen tarkkuus | ±(2%+ 5 digit) |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1,5% + 3 digit) |
| Näyttöparametrit | (4000) |
| Mittaus | AC jännite |
| Mittaus | AC virta |
| Mittaus | DC jännite- |
| Mittaus | DC virta- |
| Mittaus | kapasitanssi- |
| Mittaus | lämpötila- |
| Mittaus | resistanssi |
| Mittaus | taajuus- |
| Mittarin tyyppi | digitaaliyleismittari |
| Valaistus | kyllä |
| Lämpötilan mittausalue | -55...400°C |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 40nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 400nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 4µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 40µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 400µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 1mF |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 4A |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10A |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 4A |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10A |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 4V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 40V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 400V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 1kV |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 4V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 40V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 400V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 1kV |
| Dioditestaus | 2V |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 50Hz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 500Hz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 5kHz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 10kHz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 50kHz |
| Mitat (lev. x kork. x syv.) | 183x91x49,5mm |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,5% + 3 digit) |
| Taajuuden mittauksen tarkkuus | ±(0,1%+3 digit) |
Tuotteen liitteet:
Myymälä
Saatavuus
Osoite
Yhteystiedot ja aukioloajat
Oletko ostanut tämän tuotteen?
Ilmainen toimitus yli 150,00 € tilauksille
Nouto valitsemastasi postista
0,00 €
Nouto Postin pakettiautomaatista
0,00 €
Normaalit hinnat
Postin kotiinkuljetus
18,50 €
Next Business Day
14,90 €
Nouto myymälästä
0,00 €