- ESD-työkalut ja tarvikkeet
- Hiomakoneet ja hiontatarvikkeet
- Juotostyökalut ja tarvikkeet
- Kemikaalit ja öljyt
- Teipit ja eristysnauhat
- Mittaus, testaus ja mittalaitteet
- Dekadit
- Elektroniset kuormat
- Endoskooppi- ja tarkastuskamerat
- Energiankulutusmittarit
- Funktiogeneraattorit ja taajuuslaskimet
- Jännitekoettimet
- Kaasumittarit ja -dataloggerit
- Kalibraattorit ja tarvikkeet
- Komponenttianalysaattorit
- Lamppu- ja LED testerit
- Logiikka-analysaattorit ja -testerit
- Lämpökamerat
- Lämpötila-anturit
- Manometrit ja painemittarit
- Milliohmimittarit
- Mikroskoopit
- Mitat, mittanauhat ja tarkkuusvaa'at
- Mittajohdot ja tarvikkeet
- Mittareiden lisävarusteet ja tarvikkeet
- Oskilloskoopit ja tarvikkeet
- Paneelimittarit ja tarvikkeet
- Spektrianalysaattorit
- Sähköturvallisuustesterit
- Sähköverkostojen testerit ja mittarit
- Tiedonkeruujärjestelmät
- Tärinämittarit
- Yleismittarit
- Paristotesterit
- Ajastimet ja kulutusmittarit
- Lämpömittarit
- Erikoismittalaitteet
- Piirilevytarvikkeet
- Pinsetit ja atulat
- Puristus- ja irroitustyökalut
- Suurennuslasit ja tarvikkeet
- Sähköasentajan VDE työkalut
- Sähkötyökalut ja tarvikkeet
- Tinanpoistotyökalut
- Ultraäänipesurit
- Yleistyökalut
- Työpistetarvikkeet ja varastointi
- Henkilösuojaimet ja työturvallisuus
- Ionisaattorit
- Pientarvikkeet
- OUTLET
- Lahjakortit
- Uutuudet
- Outlet
Alennuskoodi / lahjakortti
Onko sinulla kampanja- tai alennuskoodi?
Jaa tuote



Valmistaja PEAKTECH Mittarin tyyppi monitoiminen Mittarin laji digitaalinen Mittarin laji pihtimäinen Mitattavan johdon max. halkaisija 30mm Näytön tyyppi LCD Näyttöparametrit 3,75 numeroa (3999)... Lue lisää
172,11 €(Sis.alv)
137,14 €(alv 0%)
- Tuotekoodi: PKT-P1650
- Paino: 0.57 kg
- Valmistaja: PEAKTECH
- Massa: 190g
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN61010 600V CAT III
- Yhteensopivuus normin kanssa: CAT III 600V
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010 600V CAT III
- Standardivarustus: suojus
- Standardivarustus: käyttöohjeet
- Standardivarustus: mittausjohdot
- Standardivarustus: K-tyypin termopari
- Sovelletun näytön laji: LCD
- Sovelletun näytön laji: LCD 3,75 numeroa (3999)
- Sovelletun näytön laji: palkkinäyttö
- Sovelletun näytön laji: taustavalaistu
- Koot: 70x197x40mm
- Valaistus: kyllä
- Virran lähde: paristo 6LR61 9V x1
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 400A
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 0...40A
- Mitattavan johdon max. halkaisija: 30mm
- Mittaus: AC virta
- Mittaus: DC jännite-
- Mittaus: resistanssi
- Mittaus: kapasitanssi-
- Mittaus: AC jännite
- Mittaus: lämpötila-
- Mittaus: DC virta-
- Mittaus: jatkuvuus
- Mittaus: taajuus-
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 600V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 400V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 4V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 40V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 0...400mV
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 400nF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 4mF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 40nF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 40mF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 400µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 40µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 4µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 0...4nF
- Mittarin tyyppi: AC/DC digitaalinen pihtivirtamittari
- Mittarin tyyppi: monitoiminen
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen)
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: automaattinen sammuttaminen
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: kosketukseton jännitteentunnistin
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: arvoalueiden automaattinen vaihto
- Lämpötilan mittausalue: -20...760°C
- Näytteenotto: 2x/s
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 400kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 40kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 40MOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 4kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 0...400Ohm
- Todellisen tehollisarvon mittaus: True RMS
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 400A
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 0...40A
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 40kHz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 4MHz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 400kHz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 40MHz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 0...4kHz
- Tilattavissa 7 kplTuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä niiden saavuttua.
- Toimituskulut alkaen 0,00 €Nouto myymälästä0,00 €
kpl
| Valmistaja | PEAKTECH |
| Mittarin tyyppi | monitoiminen |
| Mittarin laji | digitaalinen |
| Mittarin laji | pihtimäinen |
| Mitattavan johdon max. halkaisija | 30mm |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Näyttöparametrit | 3,75 numeroa (3999) |
| Näytteenotto | 2x/s |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 0...40A |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 400A |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | arvoalueiden automaattinen vaihto |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | automaattinen sammuttaminen |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | kosketukseton jännitteentunnistin |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(2,5% + 8 digit) |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 0...400mV |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 4V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 40V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 400V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(1,5% + 2 digit) |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 0...400mV |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 4V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 40V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 400V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| AC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(1% + 10 digit) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(1,5%+2 digit) |
| Todellisen tehollisarvon mittaus | True RMS |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 0...400ohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 4kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 40kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 400kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 40Mohm |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 0...4nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 40nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 400nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 4µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 40µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 400µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 4mF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 40mF |
| Kapasitanssin mittauksen tarkkuus | ±(3%+ 5 digit) |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | akustinen merkki |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | Myymälä Saatavuus Osoite Yhteystiedot ja aukioloajat Oletko ostanut tämän tuotteen? Ilmainen toimitus yli 150,00 € tilauksille Nouto valitsemastasi postista 0,00 € Nouto Postin pakettiautomaatista 0,00 € Normaalit hinnat Postin kotiinkuljetus 18,50 € Next Business Day 14,90 € Nouto myymälästä 0,00 € |