- ESD-työkalut ja tarvikkeet
- Hiomakoneet ja hiontatarvikkeet
- Juotostyökalut ja tarvikkeet
- Kemikaalit ja öljyt
- Teipit ja eristysnauhat
- Mittaus, testaus ja mittalaitteet
- Dekadit
- Elektroniset kuormat
- Endoskooppi- ja tarkastuskamerat
- Energiankulutusmittarit
- Funktiogeneraattorit ja taajuuslaskimet
- Jännitekoettimet
- Kaasumittarit ja -dataloggerit
- Kalibraattorit ja tarvikkeet
- Komponenttianalysaattorit
- Lamppu- ja LED testerit
- Logiikka-analysaattorit ja -testerit
- Lämpökamerat
- Lämpötila-anturit
- Manometrit ja painemittarit
- Milliohmimittarit
- Mikroskoopit
- Mitat, mittanauhat ja tarkkuusvaa'at
- Mittajohdot ja tarvikkeet
- Mittareiden lisävarusteet ja tarvikkeet
- Oskilloskoopit ja tarvikkeet
- Paneelimittarit ja tarvikkeet
- Spektrianalysaattorit
- Sähköturvallisuustesterit
- Sähköverkostojen testerit ja mittarit
- Tiedonkeruujärjestelmät
- Tärinämittarit
- Yleismittarit
- Paristotesterit
- Ajastimet ja kulutusmittarit
- Lämpömittarit
- Erikoismittalaitteet
- Piirilevytarvikkeet
- Pinsetit ja atulat
- Puristus- ja irroitustyökalut
- Suurennuslasit ja tarvikkeet
- Sähköasentajan VDE työkalut
- Sähkötyökalut ja tarvikkeet
- Tinanpoistotyökalut
- Ultraäänipesurit
- Yleistyökalut
- Työpistetarvikkeet ja varastointi
- Henkilösuojaimet ja työturvallisuus
- Ionisaattorit
- Pientarvikkeet
- OUTLET
- Lahjakortit
- Uutuudet
- Outlet
Alennuskoodi / lahjakortti
Onko sinulla kampanja- tai alennuskoodi?
Jaa tuote



Valmistaja PEAKTECH Mittarin tyyppi monitoiminen Mittarin laji digitaalinen Mittarin laji pihtimäinen Mitattavan johdon max. halkaisija 16mm Näytön tyyppi LCD Näyttöparametrit 3,83 numeroa (6000)... Lue lisää
197,45 €(Sis.alv)
157,33 €(alv 0%)
- Tuotekoodi: PKT-P1700
- Paino: 0.51 kg
- Valmistaja: PEAKTECH
- Massa: 230g
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN61010 600V CAT IV
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN61010 1000V CAT III
- Yhteensopivuus normin kanssa: CAT III 1000V
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010 600V CAT IV
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010 1000V CAT III
- Yhteensopivuus normin kanssa: CAT IV 600V
- Standardivarustus: suojus
- Standardivarustus: käyttöohjeet
- Standardivarustus: mittausjohdot
- Sovelletun näytön laji: LCD
- Sovelletun näytön laji: LCD 3,83 numeroa (6000)
- Koot: 64x230x43mm
- Virran lähde: paristo LR6 AA 1,5V x2
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 0...200A
- Mitattavan johdon max. halkaisija: 16mm
- Mittaus: AC virta
- Mittaus: DC jännite-
- Mittaus: resistanssi
- Mittaus: kapasitanssi-
- Mittaus: AC jännite
- Mittaus: jatkuvuus
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 600V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 1kV
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 6V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 60V
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 4mF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 600nF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 60nF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 600µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 60µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 6µF
- Mittarin tyyppi: AC/DC digitaalinen pihtivirtamittari
- Mittarin tyyppi: monitoiminen
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: pariston matalan tason osoitin
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen)
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: automaattinen sammuttaminen
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: MIN/MAX toiminto
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: matalan lähtöimpedanssin toiminto (LoZ)
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: automaattinen jännitevalinta AC/DC
- Näytteenotto: 3x/s
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 60kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 6kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 600kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 600Ohm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 6MOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 60MOhm
- Todellisen tehollisarvon mittaus: True RMS
- Tilattavissa 1 kplTuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä niiden saavuttua.
- Toimituskulut alkaen 0,00 €Nouto myymälästä0,00 €
kpl
| Valmistaja | PEAKTECH |
| Mittarin tyyppi | monitoiminen |
| Mittarin laji | digitaalinen |
| Mittarin laji | pihtimäinen |
| Mitattavan johdon max. halkaisija | 16mm |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Näyttöparametrit | 3,83 numeroa (6000) |
| Näytteenotto | 3x/s |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 0...200A |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | automaattinen jännitevalinta AC/DC |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | automaattinen sammuttaminen |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | HOLD toiminto (näytössä näkyvän lukeman tallentaminen) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | matalan lähtöimpedanssin toiminto (LoZ) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | MIN/MAX toiminto |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | pariston matalan tason osoitin |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(3% + 5 digit) |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 6V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 60V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 1kV |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(1,5% + 2 digit) |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 6V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 60V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 600V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 1kV |
| AC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(1,5% + 2 digit) |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(1%+4 digit) |
| Todellisen tehollisarvon mittaus | True RMS |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 600ohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 6kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 60kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 600kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 6Mohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 60Mohm |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 60nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 600nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 6µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 60µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 600µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 4mF |
| Kapasitanssin mittauksen tarkkuus | ±(3%+ 5 digit) |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | akustinen merkki |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | Myymälä Saatavuus Osoite Yhteystiedot ja aukioloajat Oletko ostanut tämän tuotteen? Ilmainen toimitus yli 150,00 € tilauksille Nouto valitsemastasi postista 0,00 € Nouto Postin pakettiautomaatista 0,00 € Normaalit hinnat Postin kotiinkuljetus 18,50 € Next Business Day 14,90 € Nouto myymälästä 0,00 € |