- ESD-työkalut ja tarvikkeet
- Hiomakoneet ja hiontatarvikkeet
- Juotostyökalut ja tarvikkeet
- Kemikaalit ja öljyt
- Teipit ja eristysnauhat
- Mittaus, testaus ja mittalaitteet
- Dekadit
- Elektroniset kuormat
- Endoskooppi- ja tarkastuskamerat
- Energiankulutusmittarit
- Funktiogeneraattorit ja taajuuslaskimet
- Jännitekoettimet
- Kaasumittarit ja -dataloggerit
- Kalibraattorit ja tarvikkeet
- Komponenttianalysaattorit
- Lamppu- ja LED testerit
- Logiikka-analysaattorit ja -testerit
- Lämpökamerat
- Lämpötila-anturit
- Manometrit ja painemittarit
- Milliohmimittarit
- Mikroskoopit
- Mitat, mittanauhat ja tarkkuusvaa'at
- Mittajohdot ja tarvikkeet
- Mittareiden lisävarusteet ja tarvikkeet
- Oskilloskoopit ja tarvikkeet
- Paneelimittarit ja tarvikkeet
- Spektrianalysaattorit
- Sähköturvallisuustesterit
- Sähköverkostojen testerit ja mittarit
- Tiedonkeruujärjestelmät
- Tärinämittarit
- Yleismittarit
- Paristotesterit
- Ajastimet ja kulutusmittarit
- Lämpömittarit
- Erikoismittalaitteet
- Piirilevytarvikkeet
- Pinsetit ja atulat
- Puristus- ja irroitustyökalut
- Suurennuslasit ja tarvikkeet
- Sähköasentajan VDE työkalut
- Sähkötyökalut ja tarvikkeet
- Tinanpoistotyökalut
- Ultraäänipesurit
- Yleistyökalut
- Työpistetarvikkeet ja varastointi
- Henkilösuojaimet ja työturvallisuus
- Ionisaattorit
- Pientarvikkeet
- OUTLET
- Lahjakortit
- Uutuudet
- Outlet
Alennuskoodi / lahjakortti
Onko sinulla kampanja- tai alennuskoodi?
Jaa tuote
MITTARI: MAADOITUSRESISTANSSI - LCD - (1999) - >50MA - 0,001÷19,99KOHM
FLUKE-1623-2



Valmistaja FLUKE Mittarin tyyppi maadoitusresistanssi Näytön tyyppi LCD Maadoitusresistanssin mittausalue 0,001...19,99kohm Mittaus maadoitusresistanssi- Mittaus maan ominaisresistanssi Mittaus... Lue lisää
2789,52 €(Sis.alv)
2222,72 €(alv 0%)
- Tuotekoodi: FLK-1623-2
- Paino: 2.02 kg
- Tiivistysluokka: IP56
- Valmistaja: FLUKE
- Ulkoiset koot: 133x187x250mm
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN61010 300V CAT II
- Yhteensopivuus normin kanssa: CAT II 300V
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010 300V CAT II
- Standardivarustus: mittausjohdot
- Standardivarustus: eristetyt krokotiiliklipsit
- Standardivarustus: veitsikotelot
- Sovelletun näytön laji: LCD
- Sovelletun näytön laji: LCD (1999) 25mm
- Sovelletun näytön laji: taustavalaistu
- Valaistus: kyllä
- Virran lähde: paristo LR6 AA 1,5V x6
- Mittaus: resistanssi- (4-johdin-)
- Mittaus: maadoitusresistanssi-
- Mittaus: maan ominaisresistanssi
- Mittaus: resistanssi- (3-johdin-)
- Mittaus: vaihtovirtaresistanssi 2-napaisella menetelmällä
- Mittarin tyyppi: maadoitusresistanssi
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: pariston matalan tason osoitin
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: näppäimellä laukaistu mittaus
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: AC-resistanssin mittaus 2-napaisella menetelmällä
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: maadoituksen silmukan tarkastus
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: selektiivinen mittaus, ei vaadi maadoitusjohdon irtoamista
- Tuote loppu toimittajalta
Haluan saada ilmoituksen kun tuotetta on varastossa
MITTARI: MAADOITUSRESISTANSSI - LCD - (1999) - >50MA - 0,001÷19,99KOHM FLUKE-1623-2
Anna sähköpostiosoitteesi niin lähetämme sinulle viestin kun tuotetta on taas saatavilla varastosta. Tämän jälkeen sähköpostiosoitteesi poistetaan listaltamme.
| Valmistaja | FLUKE |
| Mittarin tyyppi | maadoitusresistanssi |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Maadoitusresistanssin mittausalue | 0,001...19,99kohm |
| Mittaus | maadoitusresistanssi- |
| Mittaus | maan ominaisresistanssi |
| Mittaus | resistanssi- (3-yksisäikeinen-) |
| Mittaus | resistanssi- (4-yksisäikeinen-) |
| Mittaus | vaihtovirtaresistanssi 2-napaisella menetelmällä |
| Mittausjännite | 48V |
| Virran lähde | paristo LR6 AA 1,5V x6 |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | maadoituksen silmukan tarkastus |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | pariston matalan tason osoitin |
| Ulkomitat | 133x187x250mm |
| Standardivarustus | eristetyt krokotiiliklipsit |
| Standardivarustus | mittausjohdot |
| Standardivarustus | veitsikotelot |
| Paristo/ akku | paristo LR6 AA 1,5V x6 |
| Valaistus | kyllä |
| Näytön korkeus 1 | 25mm |
| Testivirta | >50mA |
| Maadoituksen resistanssin mittaustarkkuus | ±(2% + 2 digit) |
| Näyttöparametrit | (1999) |
| Yhteensopivuusnormi | CAT II 300V |
| Yhteensopivuusnormi | EN 61010 |
| Tiivistysluokka | IP56 |
| Mittauksen tyyppi | käynnistys painikkeella |
| Mittauksen tyyppi | selektiivinen |
Tuotteen liitteet:
Myymälä
Saatavuus
Osoite
Yhteystiedot ja aukioloajat
Oletko ostanut tämän tuotteen?
Ilmainen toimitus yli 150,00 € tilauksille
Nouto valitsemastasi postista
7,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Nouto Postin pakettiautomaatista
7,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Normaalit hinnat
Postin kotiinkuljetus
18,50 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Next Business Day
14,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Nouto myymälästä
0,00 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista