3590S-6-103L
POTENTIOMETRI: AKSIAALINEN - MONIKIERROS - 10KOHM - 2W - ±5% - 6MM - IP40 - Lankapotentiometrit - 3590S-6-103L - 1
  • Tuotekoodi: 3590S-6-103L
  • Paino: 18 g
  • Teho: 2W
  • Tiivistysluokka: IP40
  • Halkaisija: 22,22mm
  • Resistanssi: 10kohm
  • Korkeus: 18,6mm
  • Kierteen pituus: 8mm
  • Akselin pituus: 12,6mm
  • Ominaisuudet: lineaarinen
  • Toimintalämpötila: -40...125°C
  • Toleranssi: ±5%
  • Valmistaja: BOURNS
  • Akselin halkaisija: 6mm
  • Akselin pinta: sileä
  • Min. eristysresistanssi: 1GOhm
  • Lämpötilakerroin: 50ppm/°C
  • Rungon koot: Ø22,22x18,6mm
kpl
ValmistajaBOURNS
Reitin materiaalimonisäikeinenpotentiometri
Ominaisuudetlineaarinen
Akselin materiaalimetalli
Potentiometrin lajimonikierros
Akselin pintasileä
Potentiometrien ominaisuudettarkka
Toimintalämpötila-40...125°C
Resistanssi10kohm
Akselin halkaisija6mm
Kierteen pituus8mm
Halkaisija22,22mm
Rungon kokoØ22,22x18,6mm
Akselin pituus12,6mm
Korkeus18,6mm
L akselin pituus20,6mm
Lineaarisuuden toleranssi±0,25%
Teho2W
Toleranssi±5%
Sähkö. kierrosten määrä10
Lämpötilakerroin50ppm/°C