- ESD-työkalut ja tarvikkeet
- Hiomakoneet ja hiontatarvikkeet
- Juotostyökalut ja tarvikkeet
- Kemikaalit ja öljyt
- Teipit ja eristysnauhat
- Mittaus, testaus ja mittalaitteet
- Jännitetesterit
- Dekadit
- Elektroniset kuormat
- Endoskooppi- ja tarkastuskamerat
- Energiankulutusmittarit
- Funktiogeneraattorit ja taajuuslaskimet
- Jännitekoettimet
- Kaasumittarit ja -dataloggerit
- Kalibraattorit ja tarvikkeet
- Komponenttianalysaattorit
- Lamppu- ja LED testerit
- Logiikka-analysaattorit ja -testerit
- Lämpökamerat
- Lämpötila-anturit
- Manometrit ja painemittarit
- Milliohmimittarit
- Mikroskoopit
- Mitat, mittanauhat ja tarkkuusvaa'at
- Mittajohdot ja tarvikkeet
- Mittareiden lisävarusteet ja tarvikkeet
- Oskilloskoopit ja tarvikkeet
- Paneelimittarit ja tarvikkeet
- Spektrianalysaattorit
- Sähköturvallisuustesterit
- Sähköverkostojen testerit ja mittarit
- Tiedonkeruujärjestelmät
- Tärinämittarit
- Yleismittarit
- Paristotesterit
- Ajastimet ja kulutusmittarit
- Lämpömittarit
- Erikoismittalaitteet
- Piirilevytarvikkeet
- Pinsetit ja atulat
- Puristus- ja irroitustyökalut
- Suurennuslasit ja tarvikkeet
- Sähköasentajan VDE työkalut
- Sähkötyökalut ja tarvikkeet
- Tinanpoistotyökalut
- Ultraäänipesurit
- Yleistyökalut
- Työpistetarvikkeet ja varastointi
- Henkilösuojaimet ja työturvallisuus
- Ionisaattorit
- Pientarvikkeet
- OUTLET
- Lahjakortit
- Uutuudet
- Outlet
Alennuskoodi / lahjakortti
Onko sinulla kampanja- tai alennuskoodi?
Jaa tuote

Valmistaja CHAUVIN ARNOUX Mittarin tyyppi eristysresistanssi- Näytön tyyppi LCD Mittaus AC jännite Mittaus DC jännite- Mittaus eristysresistanssi Mittaus kaapelin pituus Mittaus kapasitanssi-... Lue lisää
1982,97 €(Sis.alv)
1580,06 €(alv 0%)
- Tuotekoodi: CA-6532
- Paino: 0.85 kg
- Tiivistysluokka: IP54
- Mittausalue: 0...100m
- Valmistaja: CHAUVIN ARNOUX
- Ulkoiset koot: 211x108x60mm
- Yhteensopivuus normin kanssa: EN 61010
- Yhteensopivuus normin kanssa: CAT IV 600V
- Standardivarustus: suojus
- Standardivarustus: käyttöohjeet
- Standardivarustus: krokotiili-liittimet 1 kpl.
- Standardivarustus: mittausjohdot (2 kpl.)
- Standardivarustus: mittauskoetin x1
- Standardivarustus: testauskoukut x2
- Sovelletun näytön laji: LCD
- Valaistus: kyllä
- Virran lähde: paristo LR6 AA 1,5V x6
- Mittaus: DC jännite-
- Mittaus: resistanssi
- Mittaus: kapasitanssi-
- Mittaus: AC jännite
- Mittaus: taajuus-
- Mittaus: vuotovirta
- Mittaus: kaapelin pituus
- Mittaus: eristysresistanssi
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 400...700V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 300mV...399,9V
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 100pF...399,9nF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 400nF...3999pF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 4...10µF
- Mittarin tyyppi: eristysresistanssi-
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: arvoalueiden automaattinen- ja käsivaihto
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: suhteellisen mittauksen REL toiminto
- Mittauslaitteiden ominaisuudet: polarisaatioindeksi (PI) ja dielektrinen absorptiosuhde (DAR)
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 40...399,9kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 4...39,99kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 0...3999mOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 400kOhm...1MOhm
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 400...800Hz
- Taajuuden mittauksen arvoalue: 15,3...399,9Hz
- Tuote loppu toimittajalta
Haluan saada ilmoituksen kun tuotetta on varastossa
MITTARI: ERISTYSRESISTANSSI-LCD - VAC: 300MV÷399,9V,400÷700V CA 6532
Anna sähköpostiosoitteesi niin lähetämme sinulle viestin kun tuotetta on taas saatavilla varastosta. Tämän jälkeen sähköpostiosoitteesi poistetaan listaltamme.
| Valmistaja | CHAUVIN ARNOUX |
| Mittarin tyyppi | eristysresistanssi- |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Mittaus | AC jännite |
| Mittaus | DC jännite- |
| Mittaus | eristysresistanssi |
| Mittaus | kaapelin pituus |
| Mittaus | kapasitanssi- |
| Mittaus | resistanssi |
| Mittaus | taajuus- |
| Mittaus | vuotovirta |
| Liitäntä | Bluetooth |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | arvoalueiden automaattinen- ja käsivaihto |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | polarisaatioindeksi (PI) ja dielektrinen absorptiosuhde (DAR) |
| Mittauslaitteiden ominaisuudet | suhteellisen mittauksen REL toiminto |
| Standardivarustus | käyttöohjeet |
| Standardivarustus | krokotiili-liittimet 1 kpl. |
| Standardivarustus | mittausjohdot (2 kpl.) |
| Standardivarustus | mittauskoetin x1 |
| Standardivarustus | suojus |
| Standardivarustus | testauskoukut x2 |
| Virran lähde | paristo LR6 AA 1,5V x6 |
| Tiivistysluokka | IP54 |
| Yhteensopivuusnormi | CAT IV 600V |
| Yhteensopivuusnormi | EN 61010 |
| Ohjelmisto | Megohmmeter Transfer |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 0...3999mohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 4...39,99kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 40...399,9kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 400kohm...1Mohm |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 300mV...399,9V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 400...700V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 300mV...399,9V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 400...700V |
| eristeen resistanssin mittausalue | 20Gohm |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 100pF...399,9nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 400nF...3999pF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 4...10µF |
| Ulkomitat | 211x108x60mm |
| Mittausjännite | 50V |
| Mittausjännite | 100V |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 15,3...399,9Hz |
| Taajuuden mittauksen arvoalue | 400...800Hz |
| Mittausalue | 0...100m |
| Paristo/ akku | paristo LR6 AA 1,5V x6 |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | 0ohm...10ohm |
| Virtapiirin jatkuvuustestaus | 0ohm...100ohm |
| Valaistus | kyllä |
| Palkkinäyttö | kyllä |
Myymälä
Saatavuus
Osoite
Yhteystiedot ja aukioloajat
Oletko ostanut tämän tuotteen?
Ilmainen toimitus yli 150,00 € tilauksille
Nouto valitsemastasi postista
7,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Nouto Postin pakettiautomaatista
7,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Normaalit hinnat
Postin kotiinkuljetus
18,50 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Next Business Day
14,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Nouto myymälästä
0,00 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista