- ESD-työkalut ja tarvikkeet
- Hiomakoneet ja hiontatarvikkeet
- Juotostyökalut ja tarvikkeet
- Kemikaalit ja öljyt
- Teipit ja eristysnauhat
- Mittaus, testaus ja mittalaitteet
- Jännitetesterit
- Dekadit
- Elektroniset kuormat
- Endoskooppi- ja tarkastuskamerat
- Energiankulutusmittarit
- Funktiogeneraattorit ja taajuuslaskimet
- Jännitekoettimet
- Kaasumittarit ja -dataloggerit
- Kalibraattorit ja tarvikkeet
- Komponenttianalysaattorit
- Lamppu- ja LED testerit
- Logiikka-analysaattorit ja -testerit
- Lämpökamerat
- Lämpötila-anturit
- Manometrit ja painemittarit
- Milliohmimittarit
- Mikroskoopit
- Mitat, mittanauhat ja tarkkuusvaa'at
- Mittajohdot ja tarvikkeet
- Mittareiden lisävarusteet ja tarvikkeet
- Oskilloskoopit ja tarvikkeet
- Paneelimittarit ja tarvikkeet
- Spektrianalysaattorit
- Sähköturvallisuustesterit
- Sähköverkostojen testerit ja mittarit
- Tiedonkeruujärjestelmät
- Tärinämittarit
- Yleismittarit
- Paristotesterit
- Ajastimet ja kulutusmittarit
- Lämpömittarit
- Erikoismittalaitteet
- Piirilevytarvikkeet
- Pinsetit ja atulat
- Puristus- ja irroitustyökalut
- Suurennuslasit ja tarvikkeet
- Sähköasentajan VDE työkalut
- Sähkötyökalut ja tarvikkeet
- Tinanpoistotyökalut
- Ultraäänipesurit
- Yleistyökalut
- Työpistetarvikkeet ja varastointi
- Henkilösuojaimet ja työturvallisuus
- Ionisaattorit
- Pientarvikkeet
- OUTLET
- Lahjakortit
- Uutuudet
- Outlet
Alennuskoodi / lahjakortti
Onko sinulla kampanja- tai alennuskoodi?
Jaa tuote









Valmistaja OWON Koot 198x96x38mm Aaltomuodot impulssi Aaltomuodot ramppi Aaltomuodot satunnainen Aaltomuodot sinus Aaltomuodot suorakulma Standardivarustus mittausjohdot (2 kpl.) Standardivarustus... Lue lisää
359,86 €(Sis.alv)
286,74 €(alv 0%)
- Tuotekoodi: HDS272S
- Paino: 1.11 kg
- Valmistaja: OWON
- Massa: 600g
- Tuloimpedanssi: 1MOhm/16pF
- Standardivarustus: suojus
- Standardivarustus: USB kaapeli
- Standardivarustus: virtalähde
- Standardivarustus: mittausjohdot (2 kpl.)
- Standardivarustus: säätötyökalu
- Standardivarustus: oskilloskooppimittapää
- Standardivarustus: mittausjohto (BNC - krokotiili-klipsit) x2
- Tuotantosarja: HDS200
- Sovelletun näytön laji: LCD 3,5"
- Koot: 198x96x38mm
- Virran lähde: akku Li-Ion 18650 3,7V 2200mAh x2
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 10A
- AC sähkövirran mittauksen arvoalue: 200mA
- Mittaus: AC virta
- Mittaus: DC jännite-
- Mittaus: resistanssi
- Mittaus: kapasitanssi-
- Mittaus: AC jännite
- Mittaus: DC virta-
- Mittaus: jatkuvuus
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 750V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 200V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 2V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 20V
- AC jännitteen mittauksen arvoalue: 200mV
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 2mF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 200µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 2µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 20µF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 200nF
- Kapasitanssin mittauksen arvoalue: 20nF
- Näytteenotto: 250Msps
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 20kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 20MOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 200Ohm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 2kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 100MOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 200kOhm
- Resistanssin mittauksen arvoalue: 2MOhm
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 10A
- DC sähkövirran mittauksen arvoalue: 200mA
- Lisätoimitoja: yleismittarit
- Lisätoimitoja: funktiogeneraattori
- Kanavien luku: 2
- Tilattavissa 9 kplTuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä niiden saavuttua.
- Toimituskulut alkaen 0,00 €Nouto myymälästä0,00 €
kpl
| Valmistaja | OWON |
| Koot | 198x96x38mm |
| Aaltomuodot | impulssi |
| Aaltomuodot | ramppi |
| Aaltomuodot | satunnainen |
| Aaltomuodot | sinus |
| Aaltomuodot | suorakulma |
| Standardivarustus | mittausjohdot (2 kpl.) |
| Standardivarustus | mittausjohto (BNC - krokotiili-klipsit) x2 |
| Standardivarustus | oskilloskooppimittapää |
| Standardivarustus | säätötyökalu |
| Standardivarustus | suojus |
| Standardivarustus | USB kaapeli |
| Standardivarustus | virtalähde |
| Näytön tyyppi | LCD 3,5" |
| Oskilloskoopin tyyppi | manuaalinen oskilloskooppi |
| Nousuaika | ?5ns |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 20nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 200nF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 2µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 20µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 200µF |
| Kapasitanssin mittauksen arvoalue | 2mF |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 200mA |
| DC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10A |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 200mA |
| AC sähkövirran mittauksen arvoalue | 10A |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 200mV |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 2V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 20V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 200V |
| AC jännitteen mittauksen arvoalue | 750V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 200mV |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 2V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 20V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 200V |
| DC jännitteen mittauksen arvoalue | 1kV |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,3% + 5 digit) |
| DC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,3% + 10 digit) @200mV |
| Resistanssin mittauksen tarkkuus | ±(0,8%+3 digit) |
| DC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(0,8% + 10 digit) |
| AC sähkövirran mittauksen tarkkuus | ±(1% + 10 digit) |
| AC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(0,8% + 10 digit) |
| AC jännitteen mittauksen tarkkuus | ±(1% + 10 digit) @750V |
| Kanavien luku | 2 |
| Kapasitanssin mittauksen tarkkuus | ±(3%+ 10 digit) |
| Pystyerotuskyky | 8bit |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 200ohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 2kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 20kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 200kohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 2Mohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 20Mohm |
| Resistanssin mittauksen arvoalue | 100Mohm |
| Näytteenottomuistin pituus | 8kpts |
| Tuloimpedanssi | 1Mohm/16pF |
| Kaista | 70MHz |
| Aaltomuotojen taajuuden arvoalue | 0,1Hz...1MHz (sahanterä-aaltomuoto) |
| Aaltomuotojen taajuuden arvoalue | 0,1Hz...5MHz (impulssiaaltomuoto) |
| Aaltomuotojen taajuuden arvoalue | 0,1Hz...5MHz (satunnaisaaltomuoto) |
| Aaltomuotojen taajuuden arvoalue | 0,1Hz...5MHz (suorakaideaalto) |
| Aaltomuotojen taajuuden arvoalue | 0,1Hz...25MHz (siniaalto) |
| Näytteenotto | 250Msps |
| Lisätoimitoja | funktiogeneraattori |
| Lisätoimitoja | yleismittarit |
| Tulokytkentä | AC, DC, GND |
| Mittaus | AC jännite |
| Mittaus | AC virta |
| Mittaus | DC jännite- |
| Mittaus | DC virta- |
| Mittaus | jatkuvuus |
| Mittaus | kapasitanssi- |
| Mittaus | resistanssi |
| Virran lähde | akku Li-Ion 18650 3,7V 2200mAh x2 |
| Liipaisumoodit | automaattinen |
| Liipaisumoodit | normaali |
| Liipaisumoodit | yksittäinen |
| Tuotantosarja | HDS200 |
Tuotteen liitteet:
Myymälä
Saatavuus
Osoite
Yhteystiedot ja aukioloajat
Oletko ostanut tämän tuotteen?
Ilmainen toimitus yli 150,00 € tilauksille
Nouto valitsemastasi postista
0,00 €
Nouto Postin pakettiautomaatista
0,00 €
Normaalit hinnat
Postin kotiinkuljetus
18,50 €
Next Business Day
14,90 €
Nouto myymälästä
0,00 €