Alennuskoodi / lahjakortti
Onko sinulla kampanja- tai alennuskoodi?
Jaa tuote
LAAJAKAISTAELEMENTTI VISATON SC 5.9 8 OHM





MAGNEETTISUOJATTU OVAALI LAAJAKAISTAELEMENTTI
8,10 €(Sis.alv)
6,45 €(alv 0%)
- Tuotekoodi: SC5.9-8OHM
- Takuu: 3 vuotta
- Paino: 0.23 kg
- Tilattavissa yli 50 kplTuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä niiden saavuttua.
- Toimituskulut alkaen 7,90 €(Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista)Nouto myymälästä0,00 €
kpl
Magnetically shielded oval fullrange driver with a powerful magnetic drive, good efficiency and a very balanced frequency response. Due to the very good highrange reproduction and the small size any non-spacious application in the field of multimedia and Dolby Surround are possible. The SC 5.9 can furthermore be used as replacement part for internal TV speakers.
Typical applications:
- Multimedia systems
- Video monitoring screens
- TVs
- Computer terminals
- Control speaker for electronic devices
Attributes:
- Moisturised cone
- Metal basket
- Magnetically shielded
Typical applications:
- Multimedia systems
- Video monitoring screens
- TVs
- Computer terminals
- Control speaker for electronic devices
Attributes:
- Moisturised cone
- Metal basket
- Magnetically shielded
| Technical Data: | |
|---|---|
| Rated power | 10 W |
| Maximum power | 15 W |
| Nominal impedance Z | 8 Ohm |
| Frequency response | 130–20000 Hz |
| Mean sound pressure level | 84 dB (1 W/1 m) |
| Opening angle (-6 dB) | 180°/4000 Hz hor. 131°/4000 Hz ver. |
| Excursion limit | +/−1,5 mm |
| Resonance frequency fs | 193 Hz |
| Magnetic induction | 0,9 T |
| Magnetic flux | 120 µWb |
| Height of front pole-plate | 3 mm |
| Voice coil diameter | 14 mm |
| Height of winding | 4 mm |
| Cutout diameter | 43 x 82 mm (oval) |
| Net weight | 0,214 kg |
| D.C. resistance Rdc | 7,0 Ohm |
| Mechanical Q factor Qms | 7,52 |
| Electrical Q factor Qes | 1,5 |
| Total Q factor Qts | 1,25 |
| Equivalent volume Vas | 0,4 l |
| Effective piston area Sd | 26,5 cm² |
| Dynamically moved mass Mms | 1,5 g |
| Force factor Bxl | 2,5 Tm |
| Inductance of the voice coil L | 0,4 mH |
| Temperature range | −25 ... 70 °C |
Myymälä
Saatavuus
Osoite
Yhteystiedot ja aukioloajat
Oletko ostanut tämän tuotteen?
Ilmainen toimitus yli 150,00 € tilauksille
Nouto valitsemastasi postista
7,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Nouto Postin pakettiautomaatista
7,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Normaalit hinnat
Postin kotiinkuljetus
18,50 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Next Business Day
14,90 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
Nouto myymälästä
0,00 €
Pientoimituslisä 3,90 € alle 15,00 € tilauksista
